در مطلب ارائه شده پیشین در مورد چندین سررسید متنوع و تفاوت طراحی و مدل آنها صحبت کردیم و به توضیح آنها پرداختیم و قول دادیم در مقاله های آینده به توصیف بیشتری از این نوع سررسید ها  بپردازیم. در این مقاله می خواهیم سررسید هایی را معرفی کنیم که شاید تا به حال نام آنها به گوشتان نخورده باشد. با ما همراه باشید.

سررسید پالتویی

ابعاد سررسید پالتویی حدودا 10×17 سانتی متر است. این نوع سررسید به راحتی در جیب یا کیف جا می شود اما اگر قصد یادداشت نویسی های طولانی دارید این قطع سررسید فضای زیادی در اختیار شما نمی تواند قرار دهد. سررسید پالتویی معمولا برای مشاهده تاریخ و یا نوشتن مطالب کوتاه کاربرد دارد و همچنین به علت ابعاد کوچک از گزینه های ارزان قیمت سررسید بشمار می اید. بنابراین اگر موسسه ای قصد داشته باشد با بودجه کم، تعداد زیادی سررسید به اشخاص هدیه دهد، سررسید پالتویی گزینه مناسبی محسوب شده، مقرون به صرفه می باشد.

سررسید جیبی

سایز رایج  10×15 سانتی متر است البته سررسید جیبی را در سایزهای مختلف می توان چاپ کرد از جمله حدود 16×8 سانتی متر که به راحتی در کیف یا جیب جا می شود. این نوع سررسید به دلیل اندازه کوچک و قیمت مناسبش معمولا به عنوان یک هدیه و در کنار سایر اندازه های سررسید عرضه می گردد.

سررسید خشتی

سررسید خشتی یا مربعی قطعی است دارای طول و عرض برابر. به دلیل داشتن ویژگی مربع بودن، ابعاد پیش فرض آن متنوع است اما اندازه تقریبی ان 21×21 سانتی متر در نظر گرفته می شود ولی امروزه معمولاً سررسید خشتی در اندازه 16×16 یا 17×17 چاپ می شود. تولید این قطع می تواند بدلیل اتلاف زیاد کاغذ نسبتا گران تمام شود که این امر را باید هنگام چاپ درنظر گرفت.

سررسید 12×17

اگر مایل به داشتن سررسیدی با قابلیت جابه جایی اسان قطع پالتویی و امکان یادداشت نویسی قطع رقعی هستید، این سررسید با ابعاد کوچک خودش گزینه بسیار مناسبی برای شما بشمار می اید. این نوع سررسید معمولا به صورت روزانه یا بصورت یادداشتی تولید می گردد. باید خاطر نشان کرد که تولید کنندگان کمی این قطعه را بصورت عمومی تولید می کنند.

سررسید خاص

آنچه پیشتر بیان شد قطع های رایج تر در تولید سررسید است. اما بسیاری از شرکت ها و تولیدکنندگان سررسید با توجه به نیاز مشتری و تقاضای بازار، سررسید گوناگون دیگری با ابعاد خاص تولید می کنند. همچنین به دلیل اینکه سررسید را می توان به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار موثر استفاده کرد شرکت ها و سازمان های مختلف از این موقعیت بهره برده و با چاپ سررسید به صورت اختصاصی در ابعاد مختلف به تبلیغ محصولات و خدمات مد نظرشان می پردازند. 

موارد ذکر شده بالا تمامی سررسید های رایج می باشند که با حجم انبوه تولید می شوند. جهت اطلاع از تهیه سررسید و سفارش آنها می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا می توانید در سایت برای ما پیام بگذارید. بی صبرانه منتظر پیام های پر مهر شما در جهت ارتقای سطح کاریمان هستیم.