صحبت در مورد خلاقیت اغلب حول محور تکنولوژی می چرخد. استفاده از این برنامه یا آن سیستم برای در جریان اخبار بودن و کار کردن با حداکثر کارآیی و عملکرد. اما گاهی اوقات تمام این تکنولوژی ها می توانند باعث سردرگمی شوند. در این مقاله قصد داریم یکی از ابزار خلاقیت جدید را معرفی کنیم که سال هاست همراه ما می باشد: سررسید

چرا سررسید؟

اگر همانند سایر کاربران اینترنت در جریان پیشرفت تکنولوژی باشید، شاید ایده برگشت به خودکار و کاغذ باعث جلب توجه شما نشود. برنامه های زیادی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید در گوشی هوشمند خود یادداشت کنید، بر روی تبلت خود به مرور یادداشت ها بپردازید و بر روی رایانه خود آن ها را دسته بندی کنید. می توانید یادآورهای خودکار برای آن ها تنظیم کنید، از طریق ایمیل آن ها را به اشتراک بگذارید و با همکاران خود درباره آن ها مشورت کنید.

اما این احتمال وجود دارد که باتری گوشی هوشمند یا تبلت شما خالی شود یا اینترنت پر سرعتی در اختیار نداشته باشید یا سایر مشکلات فنی به وجود بیاید. ممکن است گوشی شما ایرادی پیدا کند که نیاز داشته باشید آن را فلش کنید و با این کار تمامی اطلاعات شما پاک شود و تمامی نوشته ها و یادداشت های مهم خود را از دست دهید. هنگام کار با رایانه ممکن است در معرض خطرات آسیب به بینایی قرار بگیرید. هم چنین استفاده از این تجهیزات قبل از خوابیدن شما را در معرض نور آبی قرار می دهد که باعث اختلال در خواب می شود. همانطور که می بینید استفاده ار تجهیزات جدید و تکنولوژی های پیشرفته با اینکه سریع و آسان است اما خطرات خود را نیز به همراه دارد.

استفاده از سررسید این مشکلات را حل می کند. سررسید نیازی به باتری یا اینترنت ندارد، باعث آسیب دیدن چشم هایتان نمی شود و مغز شما را گول نمی زند که در حال تماشای نور روز می باشید. نه تنها در استفاده از سررسید این موارد وجود دارند، بلکه نوشتن نسبت به تایپ کردن باعث می شود که مواردی که یادداشت می کنید را بهتر به خاطر بسپرید. عمل استفاده از دستان و انگشت های خود برای انتقال جوهر به صفحه های کاغذی باعث ایجاد شدن خاطرات عمیق تر و پایدارتر می شود. همچنین با نوشتن قدرت نوشتاری شما بالا رفته و ایده های نوشتاری جدیدی به ذهنتان خطور خواهد کرد.

استفاده از سررسید هم چنین این مزیت را به همراه دارد که در معرض استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، یوتیوب، سایت های پر طرفدار و  ایمیل قرار نمی گیرید. هنگامی که رایانه خود را کنار می گذارید تا بر روی کاغذ بنویسید، تعداد بسیار زیادی از موارد سردرگم کننده که باعث از بین رفتن خلاقیت و نوآوری شما می شود را حذف می کنید. مزاحمت هایی که از طریق پیام یا تبلیغات این نوع شبکه های اجتماعی در گوشی ایاد می شود حواستان را به هنگکام یادداشت برداری پرت نمی کند و به دور از دنیای مجازی کارهای خود را به راحتی و با دقت فراوان یادداشت می کنید.

با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از سررسید در اختیارتان قرار دهیم. برای اطلاع از انواع سررسید می توانید انواع آن را در قسمت محصولات ما مشاهده نمایید.