راز ماندگاری سررسید اروپایی چیست؟

 

چرا سررسید های اروپایی، از چالش زمان سربلند بیرون آمدند؟

سررسید، این صندوقچه اسرار و نگهدارنده افکار و ثبت کننده اعمال در سفر و بلکه مهمانی بود که پس از تحولات پرشتاب جامعه از راه رسید و خوش نشست و یاری رساند تا آدمها بتوانند به کمک او ماهیان لغزنده فکر و ایده را که در پس هرتوفان پرقدرت از دل اقیانوس ذهن شان برمی آمد شکار کنند و در برگی از صفحاتش ثبت کنند که بماند همچون ذخیره­ای برای فردایشان. گر چه جوامع انسانی روز از پس روز دگرگون می­شوند و به دنبال آن بسیاری از اشیاء و ابزار خود را بی فایده می بینند و از زندگانی خود خارج می­سازند و لیکن در این میان قصه سررسید قصه دیگریست؛ قصه نو شدن و نو ماندن. سررسیدی که در هر برگش نشانی از فکروتلاش و ایده و حرفی و عملی از ماست، از فهرست ملزومات هیچ انسان موفق و مدیری خارج نمی شود.

سررسید اروپایی همچون رفیقی امین است که همه دغدغه ­ها و دلهره­ها و شادی­ها و موفقیت­ ها وروزمرگی­ها و امید­های مان را به او سپرده­ایم، باشد که تا از ورای همه اینها سهم ما  از قصه سررسید همانا آرامش و اطمینان و موفقیت باشد.‘ واینگونه قصۀ سررسید به سر نرسیدو هر روز نو می­شود و نو می­ماند !

سررسید اروپایی

اما چگونگی تداوم حیات سررسید اروپایی و اینکه در انبوه گسترده فضای مجازی و سرعت شتابان شبکه های اجتماعی سررسید اروپایی تا چه وقت بر تداوم خود پای خواهد فشرد مسئله ای اساسی است. از سوی دیگر سررسید سالهاست که توسط هدایای دیگر به چالش کشیده شده است با این همه و با وجود موانع گوناگون از آنجا که سررسید توانست خود را به لحاظ شکل، اندازه ، وزن، زیبایی، استحکام و ظرافت، که در مرحله بلبشوی فعلی مهم است و مهمتر از همه همراهی و همسویی با طبیعت –  با این استدلال که درختان کمتری قطع خواهند گردید خود را بازسازی و بروز رسانی کند و عمر و ارزش خود را افزایش داد.

شرکت تیج به عنوان اولین تولید کننده سررسید های اروپایی در این مسیر، یعنی افزودن به عمر سررسید، نقش بسزایی ایفا نمود. تیج با مشاهده حال و وضع آشفته سررسید های کلاسیک که از هر نظر وجاهت و کاربری خود را از کف داده بودند و بدین ترتیب درست درمقطعی که سررسید اروپایی می رفت تا از سبد کالاهای مورد نیاز مردم و بویژه سبد تبلیغاتی سازمانها، بر اثر شلختگی و عدم کارایی حذف گردد، پا به میدان نهاد.

شرکت تیج با جمع آوری نمونه های سررسید اروپایی و مطالعه و کنکاش آنها توسط تیم خبره و مجرب همکاران با امکانات اندک موجود در ایران موفق شد سررسید اروپایی را ایرانیزه و بصورت انبوه تولید کرده و دگرباره سررسید اروپایی را به سبدکالاهای تبلیغاتی سازمانها بازگردانده و آنرا صاحب شان و تشخص نماید.

دلیل محبوبیت سررسید های اروپایی تیج:

اما اینکه سررسید مدل اروپایی تیج استور در دو دهه اخیر در مقابله با دیگر هدایای تبلیغاتی توانست در راس هرم خرید سازمانها قرار بگیرد و بیشترین میزان توجه شرکت ها را به خود اختصاص دهد خود ناشی از چند مسئله میباشد:

• تغییر کارکرد سررسید و تبدیل آن از کالای غیرجدی و تزئینی به یک محصول کاملا کاربردی و ضروری.

• ایجاد روابط عمومی ها وترویج فرهنگ نوشتاری و برنامه ریزی در جلسات مدیران شرکتها و سازمانها.

• ورود هر چه بیشتر نگاه استراتژیک به سازن ماها جهت حفظ و تحکیم روابط دراز مدت و محترمانه از طریق ارائه هدیه ای ماندگار و مطلوب.

• احساس نیاز و فهم مدیران به اهمیت نیروی انسانی و کوشش در جهت ایجاد روابط عاطفی با پرسنل شرکت از طریق کالایی مناسب و با کیفیت و چند جانبه.

• ایجاد تمایز کمی و کیفی در محصول و شیوه های ارائه آن.

• بکار گیری پرنسیب های حرفه ای همراه با صداقت و انصاف و احترام به مشتری با ارائه محصولی سالم ومنطبق بر خواست مشتریان.