همانطور که می دانید با نزدیک شدن ایام نوروز یکی از مواردی که بسیار خودنمایی می کنند سررسید ها می باشند. سررسید ها دارای ظاهر زیبایی هستند که می توان آنها را برای موارد زیادی به کار برد. از تبلیغ شرکت ها گرفته تا دادن هدیه به افراد و یا حتی خاطره نوشتن. بله درست می بینید خاطره نوشتن، یکی از محبوب ترین کارها به عنوان یک فرد بزرگسال، خواندن خاطرات دوران گذشته و‌ کودکی می باشد. می توان هر موضوع و نکته ای را در سررسید یادداشت کرد. هر اتفاقی که برای خود یا اطرافیان به وجود می آید ، هر چیزی که در آرزوی آن هستیم و هم چنین همه افکار خود را می توان در سررسید نوشت. می توان با خواندن این نوشته ها که گاها ممکن است بامزه و خنده دار هم باشند ، به شناخت بهتری از خود دست یافت. می توان رفتارها و صحبت های دوران کودکی و دبستان را دوباره خواند، یا برنامه ریزی هایی که 20 سال پیش در خصوص مسافرت انجام داده بودیم را مطالعه کرد. می توان مطالبی را یادآوری کرد که در زندگی به دنبال آن ها بوده ایم.
بعد از کنار گذاشتن نوشتن خاطرات در سررسید به دلیل افزایش مشغله ها و نبود زمان کافی برای نوشتن و هم چنین رشد شبکه های اجتماعی، ممکن است دوباره این تصمیم را بگیریم که برای آینده، حال و ادامه درک گذشته خود به نوشتن خاطرات در سررسید برگردیم. در ادامه مقاله به 11 مورد استفاده سررسید در نوشتن خاطرات یا مطالب مهم می پردازیم.

موارد شغلی
می توانید سررسید را به محل کار خود ببرید. مطالب یا قرارهای ملاقات مهم شغلی و کاری خود را می توانید داخل سررسید بنویسید. سررسید را همراه خود داشته باشید تا از موضوعات جالب درباره شغل خود نکته برداری کنید.
مسائل عاطفی
می توانید از سررسید استفاده کنید تا موضوعات و اتفاقات مسائل عاطفی خود را داخل آن بنویسید. موضوعاتی که دوست دارید یا تمایلی به آن ها ندارید، کارهایی که انجام داده اید یا میخواهید انجام دهید را داخل سررسید بنویسید. شاید سال ها بعد خواندن مسائل عاطفی با افرادی که دیگر نمی شناسید برایتان جالب باشد.
نوشتن دستور پخت غذا
می توانید دستور پخت غذاهایی که دوست دارید را در سررسید یادداشت کنید و حتی می توانید دستور پخت غدای خودتان را نیز یادداشت کنید.
سفرنامه
هنگامی که در سفر هستید شاید سخت باشد که زمانی را به نوشتن اختصاص دهید. حین سفر هر روز چند دقیقه ای را صرف نوشتن افمار و تحربیات خود از سفر در سررسید کنید. درباره مسائلی که دوست دارید، موضوعاتی که شما را شگفت زده کرده است و مطالبی که آموخته اید بنویسید. این کار به شما کمک می کند که سفر را به یادتان بسپرید.

 

با ما همراه باشید تا موارد بسیار زیاد استفاده از سررسید را به شما بگوییم. این مقالات به شما کمک خواهد کرد تا از سررسید های انباشته شده در محل کار یا خانه خود استفاده اخسنت را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراعه نمایید و یا با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.