همانطور که می دانید با استفاده از سررسید و تقویم می توانید به زندگی خود نظم و برنامه ریزی درست و مفیدی ببخشید. در مقالات قبل شما را با خلاقانه ترین سررسید های سال 2018 و همچنین سررسید در مدل ها مختلف آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه استفاده بهتر از سررسید آشنا کنیم. در این مقاله می خواهیم راهکار ها و ترفند هایی را به شما نشان دهیم که به وسیله از آن ها بتوانید استفاده های بهتری از سررسید داشته باشید.

ترفند شما ره یک

اگر به دنبال این هستید تا تعهد بیشتری نسبت به یادداشت های روزانه خود داشته باشید، یک سررسید که دوستش داشته باشید تهیه کنید. سعی کنید سررسیدی تهیه کنید که استایل، طرح و رنگ آن را دوست داشته باشید تا دلتان بخواهد مدام از آن استفاده کنید. یادداشت های جدید مانند دفترچه های جدید هستند. با تمام احساستان شروع به نوشتن یادداشت های روزانه خود کنید و سعی کنید از ابتدا بیشتر اتفاقات خوب را در سررسیدتان یادداشت کنید.

ترفند شماره دو

برای اینکه بتوانید بهتر از سررسید استفاده کنید بهتر است همیشه آن را مانند کیف پول، عینک و گوشی موبایلتان همراه داشته باشید. اگر نیاز بود می توانید از یک سررسید کوچک تر جیبی نیز استفاده کنید و آن همیشه در جیب خود همراه داشته باشید. علاوه بر این باید همیشه یک سررسید بزرگ تر را برای درج وقایع و تاریخ ملاقات ها همیشه روی میزتان باز بگذارید.

ترفند شماره سه

همانطور که می دانید گاهی در شرایطی قرار می گیرید که وقت فکر کردن برایتان ایجاد می شود و به ایده ها و افکار جدید و الهام بخشی دست پیدا می کنید. اما باید بلافاصله بعد از این که این افکار به ذهنتان رسید آن ها را یادداشت کنید تا فراموش نشوند. چه جایی بهتر از یک سررسید تا ایده ها و افکار نوی شما را در خود جای دهد. پس همیشه در سررسید تان جایی را برای جملات الهام بخش و ایده های نو در نظر داشته باشید.