اعلام رنگ سال ۲۰۱۷ به انتخاب پنتون

با نزدیک شدن به فصل تولید سررسید در اتاق فکر استودیو محصولات تیج تصمیم گرفته شد که امسال هم فرمت داخلی و هم رنگ های متن سرسید را تغییردهیم. چند سال پیش هم با انتخاب رنگ بنفش و خاکستری به جای قرمز و مشکی ، نوآوری جدیدی در این خصوص داشتیم که مورد توجه وسیع مشتریان قرار گرفت، با گذشت 4 سال از معرفی این دو رنگ ، مصرف کنندگان و مشتریان درخواست تغییر و معرفی رنگبندی جدیدی رو داشتند، در اتاق فکر  و آتلیه مجموعه تیج رنگهای زیادی مطرح شد که نهایتاً  رنگ سبز به عنوان رنگ منتخب سال انتخاب شد .این تصمیم مجموعه تیج هم زمان شد با معرفی رنگ سال از سوی شرکت پنتون ، که رنگ سال معرفی شده رنگ سبز چمنی بود ، رنگ سبزی که کمی هم زرد دارد.

برجسته ترین خصوصیت این رنگ مفهوم محیط زیستی آن است ، چرا که کد مربوط به آن مختص رنگ سبزی است که هنگام جوانه زدن در طبیعت دیده می شود ، با این مضمون پنتون سعی داشته تا رنگ خاص که مظهر تازگی است را برای سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی کند.در آلبوم رنگهای پنتون رنگ سبز با کد 15-0343 به عنوان سمبل آغاز دوباره و تازه شدن بوده و تولد طبیعت را برای اذهان تصور می کند.

لتریک آیزمن مدیر اجرایی موسسه پینتون در بیانیه ای اعلام کرده است: این رنگ سبز برای ما در سال ۲۰۱۷ محیط اجتماعی و سیاسی شاد و پر سر و صدایی ایجاد خواهد کرد. او در ادامه صحبت هایش عنوان کرده است که این رنگ نماد اتصای دوباره ما با طبیعت است. این رنگ سبز، رنگی خنثی است و برای مردم این دوره که غرق در مشکلات و زندگی شهر نشینی هستند یک رنگ آرامش بخش و تداعی کننده طبیعت است.” آیزمن” مدیر اجرایی موسسه پنتون در این رابطه می گوید :رنگ سبز ترکیب شده با زرد، ما را به یاد طبیعت می اندازد و احاطه شدن با حس خوب و تازگی به سبک زندگی طبیعت هیجان و احساس خوش سرزندگی را منتقل می سازد.