مقالات

تفاوت میان سررسید کتابی با تقویم های موبایلی

سررسید

سررسید و تقویم های قدیمی هیچ وقت جایگاه خودشان را از دست نمی دهند. با وجود تفویم های دیجیتالی و برنامه های موبایل که می توان از آن ها به عنوان سررسید های همراه استفاده کرد اما باز هم داشتن یک سررسید کتابی جزو ملزوماتی است که با فرا رسیدن سال جدید همه به دنبال خرید آن هستند.

در مقالات قبل شما را با دلایل استفاده از سررسید و همچنین فواید آن آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سررسید جیبی و همچنین سایر سررسید ها اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

برای سال 1398 چه مدل سررسیدی می خواهید تهیه کنید؟ دوست دارید سررسید 98 شما چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دانشمندان بر این باورند که نوت برداری و یادداشت کردن رویداد ها و وقایع مهم برای ذهن را آماده می کند و باعث می شود آن وقایع بیشتر در خاطرتان بمانند تا اینکه آن اتفاق ها را بخواهید در یک برنامه موبایل ثبت کنید و یا تایپ کنید.

سررسید 98

از نظر روانشناسان هیچ چیز مانند نوشتن و یادداشت برداری نمی تواند ذهن را به کار بیاندازد. به همین خاطر با اینکه ممکن است گاهی استفاده از اَپ ها و برنامه هایی که می توانید از آن به عنوان تقویم استفاده کنید مفید است اما هرگز جای سررسید جیبی و کتابی را نمی گیرد.

یکی از مواردی که افراد را به استفاده از تقویم ها و برنامه های گوشی موبایل جذب می کند این است که در هر زمان که بخواهند می توانند خیلی سریع اتفاقی که افتاده است را ثبت کنند و یا برنامه ریزی داشته باشند. اما اگر عادت کنید از سررسید جیبی استفاده کنید نه تنها همین امکانات را برای خود فراهم می کنید بلکه باعث تفویت ذهن خود نیز می شوید.

تماشای یک برگه خالی و سفید در سررسید ذهن شما را برای یادداشت برداری بیشتر آماده می کند.

امتیاز به این صفحه post